NAŠE SLUŽBY

DĚTSKÉ A STUDENTSKÉ POKOJE

Dětské a studentské pokoje Praha 9

Výroba nábytku do dětských a studentských pokojů má své zásady a pravidla. Požadavky dětí se s jejich dospíváním totiž velmi rychle mění, a proto je dobré myslet při zařizování dětského pokoje hodně dopředu. Díky našich mnohaletým zkušenostem Vám rádi poradíme, na co si dát pozor a můžeme Vám tak do budoucna ušetřit nemalé náklady.

Nábytek do dětského pokoje

Dětský pokoj malých dětí je hernou, kde nábytek větších rozměrů spíše překáží.
V případě dětských pokojů musí být velký důraz kladen na bezpečnost. Rohy nábytku by měly být zaoblené a také kování by mělo být vhodně vybrané. K výrobě musí být použity výhradně zdravotně nezávadné materiály - to se týká hlavně volby povrchových laků. V našem Truhlářství Matefi máte jistotu použití výhradně prověřených a certifikovaných materiálů. Výběr vzorů, barev a dekorů je dnes nepřeberný. Záleží jen a jen na Vašem vkusu a představách a hlavně na tom, co se líbí Vašim dětem!

Dětský nábytek zprvu nemůže být příliš vysoký, aby na něj děti dosáhly, proto se nejlépe uplatňují nižší komody a stolky. Je však výhodné, pokud je možné nábytek postupně navyšovat.
V našem truhlářství není problém do stávajících dětských pokojů vyrobit další kusy nábytku postupně s růstem Vašich dětí.

Nábytek v dětském či studentském pokoji

Postel (často s úložným prostorem) bývá základem dětských pokojů.
Dále jsou velmi důležité úložné prostory - zprvu spíše komody a skřínky, později šatní skříně, velmi často vestavěné.
Velmi praktickým prvkem, který využijí malé i dospívající děti jsou pak rozličné pojízdné skříňky a zásuvkové kontejnery, které je možné využít na hračky stejně jako na školní potřeby.
V dětských pokojích nemohou chybět ani police, poličky a knihovny a různé vitríny například pro vystavení získaných ocenění.
Psací stůl a později pracovní stůl je zejména ve vyšším věku dominantou a velmi důležitou součástí studentského pokoje. Měl by být ergonomický a přizpůsobovat se růstu dítěte.

Pokud tedy zařizujete dětský nebo studentský pokoj, nechte si poradit od odborníků z našeho Truhlářství Matefi Praha 9. Nábytek pro děti vyrábíme nejen pro Prahu a střední Čechy, ale i ve vzdálenějších lokalitách .
Kontaktujte nás a zpracujeme Vám na míru návrh a cenovou kalkulaci!